O NÁS


ÍRÁN:CI > FESTIVALU > O NÁS

ÍRÁN:CI


Festival ÍRÁN:CI má za sebou již devět úspěšných ročníků a stal se nesmazatelnou součástí kulturního kalendáře v Praze, Brně a Bratislavě. Tuto interaktivní akci ve všech třech městech každý rok v lednu netrpělivě vyhlížejí milovníci umění a kultury.

Festival je pořádán ve spolupráci s filmovým centrem Farsi Cinema Center a zaměřuje se na nejlepší díla íránské kinematografie. Každým rokem se rozšiřuje co do formy i obsahu, aby rozšířil také divákovo povědomí o různých uměleckých oborech. Program zahrnuje hudební vystoupení, výstavy, divadelní představení, industry program a mnoho vzdělávacích workshopů, které proběhly za účasti uznávaných umělců. Zúčastnili se jich například Mehrdad Oskouei, Leila Hatami, Helena Třeštíková, Mohammadali Talebi a Mani Haghighi.

Festival doposud navštívilo celkem 35 000 diváků, kteří mohli během 8 ročníků zhlédnout přes 200 filmů. Mezinárodní tým z České republiky, Íránu, Slovenska, Kanady, Francie, Litvy a Afghánistánu přetvořil festival z hlediska programu i struktury ve skutečně multikulturní platformu věnovanou artovému filmu.