ÍRÁN:CI > FILMY > CELOVEČERNÍ FILMY

Chybíš tu

جای خالی دوست

Režie: Mohammad-Ali Talebi

Rok: 2019
Země: Írán
Délka: 76′
Jazyk: persky
Titulky: EN, CZ

Chybíš tu

جای خالی دوست

Režie: Mohammad-Ali Talebi

Diskuze s režiséry filmů, Mohammadem-Ali Talebím a Imanem Behrouzím.

Dvě dospívající dívky natočí video, ve kterém oznamují svým rodinám a přátelům, že se za chvíli zabijí. Ve videu žertují, smějí se a vyvádějí hlouposti a o své sebevraždě mluví překvapivě lehkomyslně a přistupují k ní téměř komicky. O několik minut později se vrhnou z jednoho z nejvyšších mostů v Isfahánu.

Příběh dvou dívek a jejich nonšalantní poslední video otřásly zemí a vyvedly z míry miliony lidí. Zdálo se, že sebevražda a úmysly, které za ní stály, nebyly pro obě dívky nic víc než šprým.

Šokující, srdceryvný a pečlivě propracovaný snímek Chybíš tu sleduje rodiny a přátele obou dívek ve snaze objasnit překvapivý vztah mladé íránské generace k životu, smrti a svobodě.

TRAILER
PROJEKCE

Mohammad-Ali Talebi

Mohammad-Ali Talebi, který svým dílem podstatně přispěl k filmové tvorbě pro děti a mládež, patří k nejvýznamnějším postavám íránské kinematografie.

Jeho režijní filmografie zahrnuje mistrovské snímky, mezi jinými filmy Vrba a vítr, BotičkaPytel rýže. Ve značné míře se v posledních dvou desetiletích zasloužil o to, že íránské kinematografii se dostalo mezinárodního uznání. Kromě toho bylo mnoho jeho filmů zařazeno na program a oceněno na řadě mezinárodních festivalů, jako např. v Berlíně, San Francisku, Chicagu, Sundance, New Yorku, Montrealu, Amsterdamu, Londýně, Torontu, Tokiu, Zlíně a Bangkoku.


GALERIE