POROTA

ÍRÁN:CI 2020 > FESTIVALU >  POROTA

POROTA SOUTĚŽE CELOVEČERNÍCH FILMŮ


BARBARA DAY

Barbara Day studovala v Praze v 60. letech divadelní vědu. Začátkem 80. let ji do českého hlavního města znovu přivedla dizertace, ve které se zabývala divadlem Na zábradlí a vztahem mezi divadlem, společností a politikou v českých zemích.

V průběhu tohoto pobytu navázala kontakty s „podzemní univerzitou“ a Vzdělávací nadací Jana Husa. Až do roku 1989 pak působila jako spojka mezi Británií a Československem. V roce 1999 vydala knihu o bytových seminářích pod titulem Sametoví filozofové.

V současné době žije v Praze a věnuje se překladům, výuce a vlastní tvorbě. V nakladatelství Karolinum Press nedávno vyšla její kniha Trial by Theatre: Reports on Czech Drama.

NACIM PAK-SHIRAZ

Nacim Pak-Shiraz je vedoucí katedry Islámských a blízkovýchodních studií na Univerzitě v Edinburghu a přednáší na katedře Filmových a perských studií.

Publikovala řadu prací o íránské vizuální kultuře a zejména o íránském filmu. Za zmínku stojí monografie Shi‘i Islam in Iranian Cinema: Religion and Spirituality in Film (2011) a studie Visualizing Iran: From Antiquity to Present (2017), která vyšla jako zvláštní vydání časopisu Iranian Studies.

Působí také aktivně na kulturní scéně a podílí se na mezinárodních filmových festivalech ve Velké Británii i v dalších zemích.

ALEŠ RUMPEL

Aleš Rumpel je bývalým ředitelem festivalu Mezipatra, na kterém se podílel v letech 2003—2014. Dlouhodobě působil také na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jeden svět v oblasti programu a PR a na pražském Quadriennale jako koordinátor programu. Kromě organizace festivalů pracoval také jako ředitel sekce vnějších vztahů Národního filmového archivu a v Institutu dokumentárního filmu. V současné době vede komunitní prostor Patra.