ÍRÁN:CI > FILMY > ZÁVĚREČNÝ FILM

Syndrom nekonečného léta

Režie: Kaveh Daneshmand

Rok: 2023
Země: Česká republika, Francie
Délka: 98′
Jazyk: francouzsky
Titulky: EN, CZ
Premiéra: Tallinn Black Nights

Syndrom nekonečného léta

Režie: Kaveh Daneshmand

Když matka dvou adoptovaných dětí dostane varování, že její manžel má možná poměr s jedním z jejich dětí, její smysl pro povinnost nabude děsivou podobu.

Snímek SYNDROM NEKONEČNÉHO LÉTA zkoumá šedé zóny moderního světa překypujícího liberalismem. Zve diváka na cestu, na které si neustále pohrává s jeho úsudkem a vyvolává nepříjemné otázky o všem, co považujeme za lásku a svobodu volby.

TRAILER

PROJEKCE

Kaveh Daneshmand

Kaveh Daneshmand je íránský scenárista, režisér a producent žijící v Praze. Je spoluzakladatelem filmového festivalu ÍRÁN:CI a působí jako jeho umělecký ředitel. Vyučuje také filmovou režii na Prague Film School a íránskou kinematografii na Karlově univerzitě. Jeho první krátký film OCCASIONAL SHOWERS získal v roce 2016 ocenění za nejlepší krátký film roku udělované Íránskou unií scenáristů a kritiků. Jeho druhý krátký film ALULA měl premiéru na 65. ročníku Mezinárodního festivalu krátkých filmů v Oberhausenu v roce 2019. Kaveho celovečerní debut SYNDROM NEKONEČNÉHO LÉTA získal v roce 2022 cenu v rámci programu Works in Progress na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a měl premiéru na festivalu Tallinn Black Nights.


GALERIE