ÍRÁN:CI > FILMY > CELOVEČERNÍ FILMY

Perská verze

  نسخه ایرانی

Režie: Marjam Kešávarz

Rok: 2023
Země: USA
Délka: 107′
Jazyk: persky, anglicky
Titulky: EN, CZ
Premiéra: Sundance

Perská verze

نسخه ایرانی

Režie: Marjam Kešávarz

Dívka americko-íránského původu, která se vzpírá společenským stereotypům, se pohybuje mezi svými dvojími kořeny a usilovně se snaží dosáhnout harmonie mezi oběma dvěma protikladnými identitami. Když se celá rodina sejde v New Yorku, protože otec má podstoupit transplantaci srdce, obezřetně si hlídá své vztahy, pokouší se skrýt před rodinou svá tajemství a snaží se oddělit svůj „skutečný“ život od rodinných vazeb.

Vizuálně výrazný snímek PERSKÁ VERZE, protkaný vtipným humorem a živými tanečními mezihrami, je aktuálním příběhem o íránské a íránsko-americké zkušenosti. Vykresluje autentický obraz ženy, která dává průchod svému pravému já.

TRAILER

PROJEKCE

Marjam Kešávarz

Marjam Kešávarz získala magisterský titul v oboru filmová režie na univerzitě NYU/Tisch. Její dokumentární debut THE COLOR OF LOVE se zabýval láskou a politikou v Íránu a přinesl jí mezinárodní uznání. Její první celovečerní hraný film OKOLNOST získal cenu diváků na festivalu Sundance a řadu mezinárodních ocenění. Režisérčin druhý celovečerní film VIPER CLUB se Susan Sarandonovou v hlavní roli měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. V roce 2023 si její autobiografická komedie PERSKÁ VERZE odnesla z festivalu Sundance cenu diváků i cenu Walda Salta za scénář a zakoupila ji společnost Sony Pictures Classics. Marjam Kešávarz, která má na svém kontě řadu ocenění a věnuje se také mentorské činnosti, je ostřílenou íránskou filmařkou. Ve svých dílech spřádá příběhy s hlubokým kulturním podtextem a univerzálním dosahem.


GALERIE