ÍRÁN:CI > FILMY > CELOVEČERNÍ FILMY

Nekonečná hranice

مرزهای بی پایان

Režie: Abbás Amíní

Rok: 2023
Země: Německo, Írán, Česká republika
Délka: 111′
Jazyk: persky
Titulky: EN, CZ
Premiéra: Rotterdam

Nekonečná hranice

مرزهای بی پایان

Režie: Abbás Amíní

Ahmad přežívá v zubožené oblasti nedaleko afghánských hranic. Snaží se srovnat s tím, že osud mu nadělil život exulanta daleko od Teheránu, kam stále patří jeho srdce i pohnutá politická minulost. Jeho nový život naráží i zde na další potíže, když se snaží ochránit dívku, která uvázla v pasti sjednaného sňatku, a zaplete se do sociální politiky svých hostitelů. Věci se ještě víc zkomplikují, když ho v jeho novém domově, který obklopují mohutné hory a nekonečná hranice táhnoucí se pouští, dostihne milostný příběh z doby minulé.

Film NEKONEČNÁ HRANICE, který zvítězil v soutěži Big Screen na Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu, je označován za jeden z nejlepších filmů íránské kinematografie posledních let. Zabývá se spletitou íránskou politikou, rodinnou dynamikou, etnickým napětím a represivním režimem, který zatlačuje životy obyčejných lidí do nezvratné slepé uličky.

TRAILER

PROJEKCE

Abbás Amíní

Abbás Amíní se narodil v roce 1982 v íránském Ábádánu a svou filmovou kariéru zahájil jako asistent režie v celovečerních filmech. Jeho raná díla, včetně krátkých a dokumentárních filmů, se zabývají sociálními otázkami a kladou důraz na následky irácko-íránské války a životní podmínky dětí. Angažuje se v sociálních záležitostech a již deset let pracuje jako dobrovolník pro Sdružení na ochranu dětských pracovníků (APCL). Jeho celovečerní debut VALDERAMA získal uznání na Berlinale Generation 2016; projevuje se v něm jeho typická snaha působivě vyprávět o kritických společenských otázkách. NEKONEČNÁ HRANICE je Amíního nejnovější film, který si získal srdce diváků i filmových kritiků na mnoha festivalech po celém světě a dotýká se velmi vypjatých, silných a aktuálních společenských i politických témat.


GALERIE