ÍRÁN:CI > FILMY > FILMY Z JINÝCH ZEMÍ

Hledá se dáma s tesáky a knírem

Režie: Dilgo Khjence

Rok: 2019
Země: Nepál, Singapur
Délka: 113′
Jazyk: tibetsky, nepálsky
Titulky: EN, CZ
Premiéra: Tribeca

 

Hledá se dáma s tesáky a knírem

Režie: Dilgo Khjence rinpočhe

Zatímco se nepálský podnikatel chystá přestavět opuštěný chrám na prvotřídní kavárnu, starý mnich ho varuje, že pokud nenajde bohyni s tesáky a knírem, brzy zemře. Zděšeně se vydává hledat tajemnou ženou, která se zdá být jeho jedinou nadějí na přežití. Zoufale se snaží najít cestu, jak uniknout osudu. V horečné snaze vypátrat záhadnou ženu, která je klíčem k tomu, jak zůstat naživu, si začíná stále více uvědomovat sama sebe, svou minulost a stopy svého chaotického moderního života.

Film HLEDÁ SE DÁMA S TESÁKY A KNÍREM, utkaný z nenápadných a tajemných dílčích zápletek, je něžným, humorným a pečlivě propracovaným dílem mezinárodně uznávané osobnosti tibetské kinematografie Dilgo Khjence rinpočheho.

TRAILER

PROJEKCE

Dilgo Khjence rinpočhe

Dilgo Khjence rinpočhe je vlivnou osobností tibetského buddhismu. Pochází z Bhútánu a ve svých sedmi letech byl rozpoznán jako reinkarnace mnicha Džamjang Khjence Wangpa z 19. století. Vzdělával se v Sikkimu, Bhútánu a Indii a jeho vášeň pro záznam obrazu a zvuku se v něm probudila ve 13 letech. Nyní žije v klášteře Dzongsar a působí jako duchovní vůdce dvou meditačních center v Bhútánu a Sikkimu a dvou filozofických škol v Indii a Bhútánu. Je známý svým moderním, pokrokovým a občas náročným přístupem k předávání učení dharmy. Kromě toho je mezinárodně uznávaným filmařem, který má na svém kontě řadu snímků, a autorem filmů zaměřených na tibetskou mystiku.


GALERIE