ÍRÁN:CI > FILMY > CELOVEČERNÍ FILMY

Gazela/vc_custom_heading]
text_font="font-197690" text_size="h4" text_weight="800" text_transform="uppercase" el_class="farsi-subtitle" uncode_shortcode_id="141811" text_color_type="uncode-palette"]  آهو

Režie: Húšang Golmakání

Rok: 2023
Země: Írán
Délka: 91′
Jazyk: persky
Titulky: EN, CZ

Gazela

آهو

Režie: Húšang Golmakání

Mladá sochařka se po záhadném zmizení svého snoubence přestěhuje do domu v odlehlém koutu severního Íránu, kde jsou všichni obyvatelé nově příchozí a jejich minulost je jedna velká neznámá. Netuší, jaký osud potkal jejího snoubence, ale přesto si uchovává naději a snaží se vyznat v atmosféře prosycené tajemstvím, která ji obklopuje.

Snímek GAZELA působivě vykresluje cestu ženy, která doufá ve zvrat osudu. Je to mnohovrstevnatý příběh touhy a naděje odehrávající se v tajemné krajině, která v sobě skrývá přehršel léta nevyřčených záhad.

TRAILER

PROJEKCE

Húšang Golmakání

Húšang Golmakání se narodil v roce 1954 v Gorgánu a je významnou íránskou osobností na poli žurnalistiky, filmové kritiky a filmové tvorby. Svou kariéru zahájil v roce 1972 jako novinář a filmový kritik v časopise Tehran Economist. V roce 1982 pak spoluzaložil časopis Film, nejstarší a nejznámější porevoluční filmový časopis v Íránu. Golmakání působí také jako scenárista a režisér. Známý je například jeho snímek STARDUST-STRICKEN – MOHSEN MAKHMALBAF: A PORTRAIT. Vedle toho se věnuje psaní knih o filmu a překládání filmových scénářů a významně se tak podílí na utváření íránské filmové kultury.


GALERIE