ÍRÁN:CI > FILMY > CELOVEČERNÍ FILMY

Talá

طلا

Režie: Parviz Shahbazi

Rok: 2019
Země: Írán
Délka: 90′
Jazyk: persky
Titulky: EN, CZ
Premiéra: Fajr IFF

Talá

طلا

Režie: Parviz Shahbazi

Talá nabízí nekompromisní pohled na život soudobé střední třídy v Teheránu. Sleduje příběh odhodlaného mladíka, kterému se osud vymkne z rukou, když se snaží zachránit lidi kolem sebe.

Otevře si s přítelkyní malou kavárnu, aby vybudoval smysluplnou existenci pro svou nemocnou malou neteř Talá. Život mu však přinese nezvratnou a zlověstnou změnu, když není schopen splatit investici a stojí před mnohem těžším rozhodnutím, než jaké si kdy dovedl představit.

Nejnovější film jedné z nejvýraznějších postav íránského artového filmu je pronikavým, brutálně upřímným portrétem mladého muže, jehož sny náhle utne svět, ve kterém každá naděje končí ve slepé uličce.


PROJEKCE

*Projekce pouze anglickými titulky.


Parviz Shahbazi

Parviz Shahbazi

Parviz Shahbazi je známý scenárista a režisér, považovaný za jednoho z předních představitelů artového filmu v Íránu. Jeho filmy sbíraly ceny v Cannes, Benátkách, Tokiu a na řadě dalších filmových festivalů. K jeho nejoceňovanějším titulům patří Cestující z jihu (1997), Zhluboka se nadechnout (2002) a Malárie (2016). Film Talá, který měl domácí premiéru v roce 2019, je jeho posledním celovečerním snímkem.