ÍRÁN:CI > FILMY > CELOVEČERNÍ FILMY

Studený pot

عرق سرد

Režie: Soheil Beiraghi

Rok: 2018
Země: Írán
Délka: 88′
Jazyk: persky
Titulky: EN, CZ
Premiéra: Tokyo IFF

Studený pot

عرق سرد

Režie: Soheil Beiraghi

Po odjezdu na finále Asijského poháru zjistí energická kapitánka íránského národního týmu sálové kopané, že jí manžel, moderátor televizní show a miláček celého národa, soudně zakázal opustit zemi.

Čím víc se snaží svého „pána a vládce“ získat na svou stranu, tím tvrdší jsou jeho kroky. Napjaté soužití v nepovedeném manželství, neloajální spoluhráčky a domácí politikaření nedávají rozhořčené kapitánce jinou možnost, než nechat celý příběh vyjít najevo.

Tento emocionální snímek s rychlým spádem, vycházející ze skutečných událostí, nabízí portrét ženy, která se potýká se zastrašováním, tragédií a zradou ve svém nejbližším okolí. Vrhá světlo na zastaralý zákon, který omezuje svobodu žen v současném světě.

TRAILER

PROJEKCE

*Projekce pouze anglickými titulky.


Soheil Beiraghi

Soheil Beirgaghi patří k nejuznávanějším íránským režisérům. Ve filmovém průmyslu působí již 15 let. Začínal jako vedoucí výroby a asistent režiséra a svůj první celovečerní film natočil v roce 2015. Jeho druhý film Studený pot (2018) se při premiéře v Tokiu setkal s příznivou reakcí kritiky a posléze získal tři ceny Crystal Simorgh. Dodnes vyvolává značný rozruch na filmových festivalech.