ÍRÁN:CI > FILMY > DOKUMENTÁRNÍ FILMY

Kábul, větrné město

کابل شهری در باد

Režie: Aboozar Amini

Rok: 2018
Země: Afghánistán, Německo, Japonsko, Nizozemsko
Délka: 88′
Jazyk: persky
Titulky: EN, CZ
Premiéra: IDFA

Kábul, větrné město

کابل شهری در باد

Režie: Aboozar Amini

Nad Kábulem se vznáší stín smrti. Muž středního věku projíždí v rozkodrcaném autobusu chaosem města a snaží se smířit sám se sebou.

Na pozadí neustálé hrozby dalšího krveprolití musí dva bratři předčasně vstoupit do světa dospělých a vypořádat se s jeho neutěšenou realitou.

Nejuznávanější afghánský dokumentární film všech dob je úchvatným a vřelým záznamem snů a nadějí těch, kteří se málokdy ocitají v centru pozornosti.

Poetické, magické dílo připomínající nejlepší snímky íránské nové vlny s jistotou a lehkostí ukazuje cestu do srdce atypických protagonistů.

TRAILER

PROJEKCE

Aboozar Amini

Aboozar Amini patří k nejvlivnějším afghánským filmařům. Jeho nejznámějším snímkem je zahajovací film festivalu IDFA Kábul, větrné město (2018). Tento půvabný film uchvátil diváky po celém světě a z festivalu IDFA si odvezl zvláštní cenu poroty. Představoval Aminiho oficiální vstup do světa celovečerního filmu. Jeho předchozí tituly obdržely ocenění od Nizozemského filmového fondu a měly premiéru na nejvyhledávanějších filmových festivalech včetně Cannes a Rotterdamu.


GALERIE