ÍRÁN:CI > FILMY > PRŮKOPNÍCI

Hra s ohněm

چهارشنبه سوری

REŽIE: Asghar Farhadi

Rok: 2006
Země: Írán
Délka: 104′
Jazyk: persky
Titulky: EN, CZ
Premiéra: Locarno IFF

Hra s ohněm

چهارشنبه سوری

REŽIE: Asghar Farhadi

Mladá služka nastoupí do rodiny z vyšší střední třídy a ocitne se uprostřed hysterického sporu mezi rozlíceným párem, který si ji najal. Podezíravá manželka, manžel, který odmítá cokoliv připustit, a jejich zoufalé dítě se zmítají v emocionálních explozích, které křehké manželství minutu od minuty stále více rozrývají.

Služka se snaží situaci zlepšit, ale zamotá se do nepřehledné změti tajemství, která opřádá život jejích zaměstnavatelů.

Film, který patří k emocionálně nejpůsobivějším snímkům íránské kinematografie, je mistrovským dílem Asghara Farhádího, výjimečného filmaře, který dal světu filmy Rozchod, Minulost a Klient.

TRAILER

PROJEKCE

Asghar Farhadi

Asghar Farhádí, výrazná postava autorského filmu, je zřejmě nejuznávanějším a nejoceňovanějším íránským režisérem současnosti. Do historie se zapsal v roce 2012, kdy se stal prvním Íráncem, kter získal Oscara za svůj film Rozchod. Další Cenu Akademie mu přinesl v roce 2017 film Klient. Obdržel bezpočet cen na festivalech v Cannes, San Sebastianu, Benátkách, Chicagu, na Berlinale a na festivalu Tribeca a jeho mimořádné filmy uchvátily diváky i na mnoha dalších festivalech.