ÍRÁN:CI > FILMY > DOKUMENTÁRNÍ FILMY

Dům pro tebe

خانه ای برای تو

Režie: Mehdi Bakhshi Moghaddam

Rok: 2019
Země: Írán
Délka: 70′
Jazyk: persky
Titulky: EN, CZ
Premiéra: Krakow IFF

Dům pro tebe

خانه ای برای تو

Režie: Mehdi Bakhshi Moghaddam

Osmnáct měsíců po svatbě zjistí třicetiletý muž, který pracuje v Teheránu, že má zhoubný nádor. Nezbývá mu než vrátit se i s manželkou do rodného venkovského města. Z lásky shromáždí úspory a koupí pozemek, na kterém by rád pro ženu postavil dům. Potácí se mezi realitou své choroby a přáním dál žít svůj život a každý den věnuje tomu, aby zajistil budoucnost svým blízkým.

Pravdivý příběh zachycený na plátně natolik citlivě, že se s ním divák dokáže ztotožnit, ukazuje sílu víry, rodiny a lékařské odbornosti na pozadí vyčerpávajícího boje se smrtelnou nemocí.

TRAILER

PROJEKCE

Mehdi Bakhshi Moghaddam

Mehdi Bakhshi Moghaddam patří k předním íránským dokumentaristům, který se proslavil dvěma znamenitými tituly. Jeho první celovečerní počin 103 Days (2015) nabízí intimní portrét tří vězňů v průběhu 103 dnů strávených ve věznici. Film uchvátil diváky v Krakově a byl uveden na řadě prestižních festivalů dokumentárních filmů. Moghaddamův nejnovější snímek Dům pro tebe (2019) měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Krakově a řadí se mezi nejdojemnější a nejkrásnější příběhy roku.