TŘI TVÁŘE / Serokh

Jafar Panahí dostane šokující video dívky, která si marně přeje být herečkou, snaží se uniknout ze sevření své rodiny a rozhodne se spáchat sebevraždu. Vydá se ji hledat s dívčiným filmovým idolem, známou íránskou herečkou.

Film Tři tváře zve diváka na půvabnou cestu plnou náznaků, která připomíná mistrovská díla Abbáse Kiarostamího. Je to zábavný výlet po patriarchálním íránském venkově, kde je ochrana starodávných tradic stejně velkorysá jako místní pohostinnost.

Režie: Jafar Panahí

Premiéra: Cannes

Írán, 2018, 101’, persky, turecky, AJ + ČJ titulky

Projekce:

Pátek 18. 1.     20:30 – Světozor Velký sál + debata s tvůrcem   KOUPIT LÍSTEK  

Úterý 22. 1.     20:30 – Scala (Brno)    KOUPIT LÍSTEK  

Pátek 25. 1.     20:30 – Kino Lumière K2 (Bratislava)   KOUPIT LÍSTEK 

O režisérovi

 

Jafar Panahí patří k nejuznávanějším filmařům dnešní doby. Již dvě desetiletí sbírá chválu za dlouhý seznam filmů, pod kterými se podepsal jako scenárista a režisér.

Obdržel řadu z těch nejprestižnějších cen, jaké se ve světě filmu udělují. Odnesl si například cenu za nejlepší film z Berlinale, z mezinárodních filmových festivalů v Benátkách, Locarnu a San Sebastianu a řadí se mezi přední postavy íránské kinematografie.

Snímek Tři tváře je nejnovějším Panahího filmem a současně nejúspěšnějším titulem íránského filmu za rok 2018. Film měl premiéru v Cannes, získal cenu za nejlepší scénář a od té doby byl uveden na více než 30 filmových festivalech po celém světě.