Praha

Úterý 10. 1.

________________________

Lucerna

20:00Klient [Slavnostní zahájení, zahajovací film] – Asghar Farhádí (125 min)     KOUPIT LÍSTEK  

Středa 11. 1.

________________________

Světozor Velký sál

18:15Hluk a vřava – Hooman Seyedi  (95 min)     KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Nahíd – Ida Panahandeh  (105 min)     KOUPIT LÍSTEK  

Světozor Malý sál

18:30 – Blok krátkých filmů (107 min)    KOUPIT LÍSTEK  

20:45 – Příchod draka – Mani Haghighi  (105 min)     KOUPIT LÍSTEK  

_______________

Universita Karlova/Charles University

Náměstí Jana Palacha 2, 4th floor, room no. 429)

14:00 – Film Seminar: Screening of Tales + Q&A with Rakhshan Bani Etemad (ENGLISH ONLY)   FREE  

_______________

Langhans – Centrum Člověka v tísni – Barvy Afghánistánu – Výstava fotografií Vaivy Katinaityte Bezhan –   ZDARMA  

Kino Světozor foyer – Perské občerstvení šéfkuchaře Aty Alipoura

Čtvrtek 12. 1.

________________________

Světozor Velký sál

18:15 – Valderama – Abbas Amini  (91 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Já – Soheil Beiraghi  (90 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Světozor Malý sál

16:15Nesmrtelný  – Hadi Mohaghegh  (90 min)      KOUPIT LÍSTEK  

18:30 Sen s příchutí pelyňku  – Mohsen Amiryoussefi  (87 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:45 – Rebel Beats – Omid Marzban 26 min + Pan Nezaměstnaný – Ali Hamraz  (50 min)      KOUPIT LÍSTEK  

_______________

Univerzita Karlova/Charles University

Náměstí Jana Palacha 2, 4. patro, místnost 429

14:00 – Film Seminar: Screening of Starless Dreams + Q&A with Mehrdad Oskouei (ENGLISH ONLY)   FREE  

_______________

Langhans – Centrum Člověka v tísni – Barvy Afghánistánu – Výstava fotografií Vaivy Katinaityte Bezhan –   ZDARMA  

Kino Světozor foyer – Perské občerstvení šéfkuchaře Aty Alipoura

Royal

20:00 – Koncert – Golnar & Mahan     KOUPIT LÍSTEK  

Pátek 13. 1.

________________________

Bio Oko

18:00 – Sonita – Rokhsareh Ghaemmaghami  (90 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:30 Vlk a ovce – Shahrbanoo Sadat  (86 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Kino Pilotů

18:30 – Rebel Beats – Omid Marzban 26 min + Pan Nezaměstnaný -Ali Hamraz   (50 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Svatba – Mohammadreza Farzad  (57 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Světozor Velký sál

18:15 – Bodkin Ras – Kaweh Modiri  (79 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:30Příchod draka – Mani Haghighi  (105 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Světozor Malý sál

16:15 Zpráva o Míně – Kaveh Mazaheri (54 min)   KOUPIT LÍSTEK  

18:30 – Radio Dreams – Babak Jalali  (93 min)     KOUPIT LÍSTEK  

20:45 – Bezesné noci – Mehrdad Oskouei  (76 min)      KOUPIT LÍSTEK  

_______________

Prague Film School (Pštrossova 19)

17:00 – Film Seminar with Mehrdad Oskouei; the director of Starless Dreams at Prague Film School (ENGLISH ONLY)   FREE  

_______________

10:00 – Program pro filmové profesionály – Hotel Liberty – Pro registrované účastníky

Langhans – Centrum Člověka v tísni – Barvy Afghánistánu – Výstava fotografií Vaivy Katinaityte Bezhan –   ZDARMA  

Kino Světozor foyer – Perské občerstvení šéfkuchaře Aty Alipoura

Sobota 14. 1.

________________________

Bio Oko

18:00 Blok krátkých filmů  (107 min)    KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Zahaleni stínem – Babak Anvari  (84 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Kino Pilotů

18:30 – Sonita – Rokhsareh Ghaemmaghami  (90 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Bezesné noci – Mehrdad Oskouei  (76 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Světozor Velký sál

16:00 –  – Soheil Beiraghi  (90 min)      KOUPIT LÍSTEK  

18:15 – Nesmrtelný – Hadi Mohaghegh  (90min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Klient – Asghar Farhádí  (125 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Světozor Malý sál

16:15 Vlk a ovce – Shahrbanoo Sadat  (86 min)      KOUPIT LÍSTEK  

18:30 Zpráva o Míňě – Kaveh Mazaheri  (54 mins )      KOUPIT LÍSTEK  

20:45 – Svatba – Mohammadreza Farzad  (57 min)      KOUPIT LÍSTEK  

_______________

Prague Film School (Pštrossova 19)

12:00 – Film Seminar with Rokhsareh Ghaem Maghami; the director of Sonita (ENGLISH ONLY)   FREE  

14:30 – Film Seminar with Rakhshan Bani-Etemad; the director of Tales (ENGLISH ONLY)   FREE  

_______________

Langhans – Centrum Člověka v tísni – Barvy Afghánistánu – Výstava fotografií Vaivy Katinaityte Bezhan –   ZDARMA  

Kino Světozor foyer – Perské občerstvení šéfkuchaře Aty Alipoura

22:00 Festivalová party – Experimentální prostor NoD – Pro všechny    ZDARMA  

Neděle 15. 1.

________________________

Světozor Velký sál

16:00 – Nahíd – Ida Panahandeh  (105 min)      KOUPIT LÍSTEK  

18:15 Sen s příchutí pelyňku – Mohsen Amiryoussefi  (87 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Hra na lásku  [Slavnostní zakončení, zakončovací film] -Abbás Kiarostamí  (109 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Světozor Malý sál

16:15 – Valderama – Abbas Amini  (91 min)      KOUPIT LÍSTEK  

18:30 – Radio Dreams – Babak Jalali  (93 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:45 Hluk a vřava – Hooman Seyedi  (95 min)      KOUPIT LÍSTEK  

_______________

Langhans – Centrum Člověka v tísni – Barvy Afghánistánu – Výstava fotografií Vaivy Katinaityte Bezhan –   ZDARMA  

Kino Světozor foyer – Perské občerstvení šéfkuchaře Aty Alipoura

Brno

Úterý 17. 1.

________________________

Kino Scala

18:00 – Klient [Zahajovací film] – Asghar Farhádí  (125 min)     KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Nahíd – Ida Panahandeh  (105 min)     KOUPIT LÍSTEK  

Středa 18. 1.

________________________

Kino Scala

18:00 –  – Soheil Beiraghi  (90 min)     KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Příchod draka – Mani Haghighi  (105 min)     KOUPIT LÍSTEK  

Bratislava

Čtvrtek 19. 1.

________________________

Kino Lumière K1

18:00 – Klient [Zahajovací film] – Asghar Farhádí  (125 min)     KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Nahíd – Ida Panahandeh  (105 min)     KOUPIT LÍSTEK  

Kino Lumière K4

20:00 – Svatba – Mohammadreza Farzad  (57 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Pátek 20. 1.

________________________

Kino Lumière K1

18:00 – Bodkin Ras – Kaweh Modiri  (79 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Příchod draka – Mani Haghighi  (105 min)     KOUPIT LÍSTEK  

Kino Lumière K4

20:00 – Bezesné noci – Mehrdad Oskouei  (76 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Sobota 21. 1.

________________________

Kino Lumière K1

16:00 – Nesmrtelný  – Hadi Mohaghegh  (90 min)      KOUPIT LÍSTEK  

18:00 – Já – Soheil Beiraghi  (90 min)      KOUPIT LÍSTEK  

20:30 – Zahaleni stínem – Babak Anvari  (84 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Kino Lumière K4

20:00 – Rebel Beats – Omid Marzban 26 min + Pan Nezaměstnaný -Ali Hamraz   (50 min)      KOUPIT LÍSTEK  

Doprovodný program

Čtvrtek 12. 1.

________________________

Royal

Vinohradská 48, Praha 2

20:00 Koncert Golnar & Mahan     KOUPIT LÍSTEK  

Cena: 350 Kč k sezení / 250 Kč k stání

V rámci Festivalu iránských filmů vystoupí hudební formace Golnar & Mahan, která představí výjimečnou fúzi tradiční íránské hudby, amerického jazzu a afrokubánských rytmů. Večer íránské hudby se bude konat v příjemné atmosféře kina Royal.

Od čtvrtka 5.1. do úterý 31. 1.

________________________

Langhans – Centrum Člověka v tísni

Vodičkova 37, Praha 1

Barvy Afghánistánu – Výstava fotografií Vaivy Katinaityte Bezhan    ZDARMA  

Středa 11.1. až neděle 15. 1.

________________________

Kino Světozor

Autentický perský catering šéfkuchaře Aty Alipoura

Každý den můžete ve foyer Kina Světozor zakoupit autentické perské občerstvení.
Stánek bude otevřen každý den s první podvečerní projekcí.

Sobota 14. 1. od 22:00

________________________

Experimentální prostor NoD

Dlouhá 33, Praha 1

Festivalová party, na kterou zveme všechny návštěvníky festivalu!

Sobota 14. 1. od 22:00,   VSTUP ZDARMA  

Film seminars

For the 4th consecutive year, the program of the festival will include a series of seminars with some of the distinguished figures of the cinema. This side event is a great opportunity for the guests to share their experiences and their knowledge with their audience and to have a meaningful dialogue with the lovers of film. This year’s seminars are held in collaboration with Prague Film School and the Institute of Near Eastern and African studies of the Charles University.

 

The seminars are held in English / semináře budou probíhat pouze v angličtině

The films will have English subtitles / filmy mají pouze anglické titulky

The seminars are for free and are open to public.

Charles University

Náměstí Jana Palacha 2, 4th floor, room no. 429

11. 1.2017, 14:00 

Screening of Tales + Q&A with Rakhshan Bani Etemad

12. 1. 2017, 14:00 

Screening of Starless Dreams + Q&A with Mehrdad Oskouei

 

Prague Film School

Pštrossova 19

13. 1.2017, 17:00

Film Seminar with Mehrdad Oskouei; the director of Starless Dreams

14. 1.2017, 12:00

Film Seminar with Rokhsareh Ghaem Maghami; the director of Sonita

14. 1.2017, 14:30

Film Seminar with Rakhshan Bani-Etemad; the director of Tales