Porotkyně

Rakhshan Banietemad

Rakhshan Bani Etemad

První dáma íránského filmu Rakhshan Banietemad již dvě desítky let sklízí všude ve světě obdiv a uznání za svou osobitou tvorbu. Je známá především jako scenáristka a režisérka. Svého jedinečného stylu dosáhla kombinací fikce a dokumentu. Vytvořila pozoruhodné dílo, v kterém se pojí naprostá upřímnost s mimořádně citlivým náhledem. Nabízí tak analýzu soudobých kulturních tlaků, které utvářejí íránskou společnost.

Porotce

Ronald Bergan

Ronald Bergan patří k nejvýznačnějším světovým filmovým kritikům. Zaměřuje se na takové postavy, jako je Jean Renoir a Eisenstein. Pravidelně přispívá do britského deníku The Guardian a je autorem celé řady příruček o filmu a knih, například o skupině Bratři Marxové, Francisi Coppolovi a bratrech Coenových. Jako bývalý viceprezident federace FIPRESCI zasedal v porotách na filmových festivalech v Cannes, na Berlinale, v Benátkách, Locarnu, Torontu a Karlových Varech.

Porotce

Jan Macola

Jan Macola

Jan Macola několik let úspěšně vedl oddělení koprodukce a vývoje ve filmových ateliérech Barrandov Studio. V roce 2012 založil vlastní produkční společnost Mimesis. Dnes se řadí mezi významné producenty českých filmů a má na svém kontě některé z nejúspěšnějších filmových titulů posledních let, jako jsou filmy Nikdy nejsme samiCesta ven. Je také provozovatelem Kina Pilotů, jednoho ze stěžejních artových kin v Praze.