Porota - celovečerní filmy

Mohammad-Ali Talebi

Režisér

Mohammad-Ali Talebi, který svým dílem podstatně přispěl k filmové tvorbě pro děti a mládež, patří k nejvýznamnějším postavám íránské kinematografie.

Jeho režijní filmografie zahrnuje mistrovské snímky, mezi jinými filmy Vrba a vítr, Botička a Pytel rýže. Ve značné míře se v posledních dvou desetiletích zasloužil o to, že íránské kinematografii se dostalo mezinárodního uznání. Kromě toho bylo mnoho jeho filmů zařazeno na program a oceněno na řadě mezinárodních festivalů, jako např. v Berlíně, San Francisku, Chicagu, Sundance, New Yorku, Montrealu, Amsterdamu, Londýně, Torontu, Tokiu, Zlíně a Bangkoku.

Jordi Niubó

Režisér a filmový producent

Jordi Niubó je filmař česko-španělského původu. Narodil se v roce 1965 a vystudoval režii na pražské FAMU. Po 15 letech působení v roli režiséra dokumentárních filmů, televizních reklam a hudebních videí se v roce 2005 stal spoluzakladatelem produkční a postprodukční společnosti i/o post, která se brzy stala významným koprodukčním partnerem českých a zahraničních filmařů.

Jordi Niubó zastupoval společnost i/o post jako český producent v řadě mezinárodních projektů.

Neal Dhand

Scenárista, režisér a pedagog

Neal Dhand je scenárista, režisér a pedagog původem z Filadelfie, který v současné době žije v Praze.Jeho celovečerní debut Second-Story Man měl premiéru na festivalu Cinequest 21 a Mezinárodním filmovém festivalu v Šanghaji. Jeho další film na téma loupeže Crooked & Narrow získal cenu za nejlepší střih na Brooklynském filmovém festivalu.

Neal Dhand vyučuje režii na Prague Film School a v současné době je v přípravné fázi jeho sci-fi projekt The Lighthouse.

Porota - dokumenty

Diana Tabakov

Vedoucí akvizic platformy Doc Alliance Films

Diana Tabakov je vedoucí akvizic a programového oddělení mezinárodní VOD platformy Doc Alliance Films, která vznikla jako výsledek tvořivého partnerství sedmi evropských festivalů dokumentárního filmu. Řídí také projekt zaměřený na zvýšení filmové gramotnosti ve středoevropských zemích My Street Films.

Vyrostla na Maltě, studovala filozofii a sociologii na pražské Karlově univerzitě a získala magisterský titul v oboru dokumentárního filmu na umělecké škole University of the Arts London.

Natalia Arshavskaya

Vedoucí akvizic kanálu Current Time TV

Natalia Aršavskaja byla v srpnu 2016 vyzvána, aby se ujala oddělení akvizic a zakázek kanálu Current Time TV poté, co dva roky vedla oddělení dokumentárních filmů ve společnosti Antipode Sales & Distribution.

Má na starosti výběr a akvizici nejlepších světových dokumentů pro sekci Realnoje Kino (Skutečné kino) kanálu Current Time TV, jejímž cílem je seznámit rusky hovořící diváky se světem dokumentárního filmu.

Od roku 2017 působí Natalia Aršavskaja rovněž jako dramaturgyně. V roce 2017 dala podnět ke vzniku 6 filmů, mezi nimiž byly netrpělivě očekávané snímky Svědkové Putinovi Vitalije Manského a Domácí hry Alisy Kovalenko.

Porota - krátké filmy

Piaoyu Xie

Režisérka

Piaoyu Xie se narodila v roce 1991 a vyrostla na jihu Číny. V roce 2013 se přestěhovala do Prahy. Vystudovala prestižní filmovou školu FAMU, kde získala magisterský titul. Její poslední film The Nettle (2017), drama o dospívání homosexuální mládeže, měl premiéru na festivalu BFI Flare a byl zařazen na program Mezinárodního festivalu krátkých filmů v Palm Springs a řady dalších festivalů.

Piaoyu Xie v současné době pracuje s producentkou ze společnosti Analog Vision Veronikou Kührovou na post-produkci svého nového krátkého filmu Cicada a svého celovečerního debutu The Ugly Mandarine.

Petar Mrdjen

Zvukař

Petar Mrdjen je srbský zvukař, který vyrostl ve Švédsku. Počátky jeho kariéry byly skromné, začínal na koleně s nejlevnější DV kamerou a rozbitým mikrofonem.

Přijel na filmovou školu do České republiky a nyní působí jako pedagog s jasným cílem: posunout hranice akustického vyprávění prostřednictvím zvuku, který nelze opomenout.

Zaměřuje se především na kontaktní zvuk, mix zvuku a komponování hudby.

Jan-Karel Pavlík

Režisér

Jan-Karel Pavlík se narodil v Praze 10. 07. 2000. Od brzkého věku natáčí filmy. Dvakrát za sebou vyhrál ceny na festivalu krátkého filmu BRNO16. Jeho filmy slavily úspěch na studentských festivalech v Los Angeles, Rumunsku a Jižní Koreji.

V roce 2014 byl zařazen do seznamu 30pod30 časopisu Forbes. V současné době se hlásí na pražskou FAMU a pracuje na filmové adaptaci Zpěvů Maldororových.