INVAZE / Hojoom

Trvalá temnota zahaluje stadion, na kterém bylo nazeleno mrtvé tělo. Policie již našla viníka. Nyní je třeba provést rekonstrukci, aby bylo možné případ uzavřít. Účastníci však zapomínají své role, propuká chaos a z rekonstrukce zločinu se stává tragický milostný příběh.

Tato mistrovsky zpracovaná romance okořeněná upírstvím a natočená v jediném záběru v úchvatném stylu přetváří význam prostoru a místa.

Režie: Shahram Mokri

Premiéra: Berlinale

Írán, 2018, 102’, persky, AJ + ČJ titulky

Projekce:

Čtvrtek 17. 1.    20:30 – Světozor Velký sál   KOUPIT LÍSTEK  

Sobota 19. 1.    20:45 – Světozor Malý sál    KOUPIT LÍSTEK  

Středa 23. 1.     20:30 – Kino Art – TIC (Brno)   KOUPIT LÍSTEK 

Pátek  25. 1.      20:00 – Kino Film Europe (Bratislava)   KOUPIT LÍSTEK 

O režisérovi

Shahram Mokri se narodil v roce 1977 a po studiu na filmové škole v Teheránu začal točit krátké filmy. Jeho celovečerní debut Aškan, kouzelný prsten a další příběhy měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Busanu. Druhý snímek, Rybka a kočka, získal zvláštní cenu poroty na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách a promítal se na více než 60 festivalech na celém světě. V Íránu se stal ohromným diváckým hitem.

Invaze je Mokriho poslední celovečerní film, který má za sebou triumfální premiéru na Berlinale a také úspěšnou cestu po světě. Měli ho možnost spatřit diváci na celé řadě festivalů.