HLEDÁ SE FARÍDE / Dar Jostojooye Farideh

Těsně před svými čtyřicátými narozeninami se žena, kterou jako nemluvně adoptoval z Íránu nizozemský pár, vydává poprvé do své vlasti, aby po čtyřech desítkách let našla své biologické rodiče.

Snímek Hledá se Faríde sleduje nesmírně dojemnou a intimní cestu Íránem a do minulosti. Je to osobní a citlivé zamyšlení nad významem domova, rodiny, identity a touhy v dnešním světě.

Režie:  Azadeh Mousavi, Kourosh Ataee

Premiéra: MFF Cinema Verite

Írán, Nizozemsko, 2017, 86’, persky, nizozemsky, anglicky,  AJ + ČJ titulky

Projekce:

Pátek 18. 1.   18:30 – Kino Pilotů   KOUPIT LÍSTEK  

O režisérech

Azadeh Mousavi se narodila v roce 1980. Získala bakalářský titul v oboru režie na filmové a divadelní fakultě Teheránské umělecké univerzity a začala pracovat jako asistentka režiséra a poradkyně pro krátké i celovečerní hrané a dokumentární filmy. Jako režisérka se zatím podepsala pod několik krátkých a dokumentárních filmů. Snímek Hledá se Faríde je jejím posledním celovečerním dokumentem.

Kourosh Ataee získal bakalářský titul v oboru režie na filmové a divadelní fakultě Teheránské umělecké univerzity a v současné době se věnuje magisterskému studiu dramatické literatury. Režíroval několik krátkých filmů a dokumentů a jako asistent režiséra a poradce se také podílel na několika krátkých i celovečerních hraných filmech a televizních seriálech. Film Hledá se Faríde je Ataeeho poslední počin natočený ve spolupráci s Azadeh Mousavi.